Aneb proč je důležité svěřit prodej své nemovitosti exkluzivně (výhradně) jednomu makléři?

Projíždíte realitní web a najednou uvidíte stejný dům v několika mírně odlišných inzercích. Někde jsou jiné fotografie, cena je buď stejná u všech, anebo různá. U každé inzerce je jiná realitní společnost. Proč se tak děje? Nabídnu vám příběh z realitního lesa:

O šnekovi a jeho budce

Jsem šnek a chci prodat svoji budku. Přijde makléř ježek a slíbí, že moji budku prodá za cenu, kterou si řeknu, protože má hodně bodlin a díky nim přesvědčí každého. Super! Řeknu si o 5 mil.

Pak přijde makléřka žába a začne kvákat, že to nikdy za tolik miliónů neprodám! Že je moje budka trochu starší a bude dobré se jí raději zbavit, než se rozpadne. Žába se mi líbí, tak jí prodej svěřím taky a podepíši druhou neexkluzivní smlouvu na prodej budky za 4 mil.

Nakonec dorazí makléř medvěd. I s ním podepíši smlouvu o zprostředkování, a protože je medvěd velký a silný, podmínky nechám na něm.

Najednou v lese visí tři inzeráty mojí budky. Valím na to všechny čtyři šnečí oči! Ježek budku vyfotil zvenku, před budkou je červený koberec (nevím, kde ho vzal) a cenu má 5 mil. Žába vystavila foto mojí budky u kaluže (chata u rybníka?): cena 4 mil. Medvěd se s tím moc nepáral: blejsknul budku shora, „cena v RK“.

Denně mi drnčí šnečí telefon:

  • Ježek na mě řve, že nemůže sehnat zájemce, protože všichni se cpou na prohlídku k žábě.
  • Žába chce prohlídky každý den a vodí mi tam všechny z lesa. Chce zálohu na reprezentaci.
  • Ježek pomlouvá žábu, že to umí každý blbec, podhodnotit nemovitost a pak machrovat, že má zájemce a že jestli chce zálohu, tak to se nesmí, a že jí nemám nic platit.
  • Žába plánuje aukci a přinesla mi fakturu na deset tisíc.
  • Medvěd slibuje, že mi ušetří čas tím, že přivede na 1. prohlídku kupce, se kterým to klapne. A protože je mocný, zařídí mi cenu mezi tou, co nasliboval pyšný ježek a tou, kterou zbytečně snížila blbá žába. Vystavování záloh vidí jako podvodné, co taky prej chcu od té unterwasrmanky! On si svoji provizi bere až po splnění úkolu. To se mi líbí, ale co když nedostanu tolik jako z aukce od žáby?

V mojí budce je to jak na Václaváku. Bojím se zvednout šnečí telefon. Ti tři mi vyčítají všechno možné a chtějí, abych se konečně rozhoupal. Já ale nevím! Všechno mi připadá z jejich úhlu pohledu logické a která cesta je ta správná? Les má svá pravidla a já, šnek, je dobře znám a vím, jak se zařídit. Teď jsem se ale ocitl v džungli! I ta má svá pravidla, ale já jsem tu poprvé a zákonitosti nového prostředí teprve objevuji. A to jsem si myslel, že když svou budku svěřím několika makléřům, tak si zajistím nejvyšší cenu a klidné spaní. Zatím ale v lesní večerce kupuji víno. Musím si vyčistit šnečí hlavu.

Co způsobilo ten zmatek?

Očekávání šneka, že ježek, žába a medvěd budou vyvíjet maximální úsilí na získání, co nejlepších podmínek pro prodej šnečí budky. Ale protože šnek nezná pravidla džungle, tak si nepoložil další otázku:

Proč by to dělali?

Provizi za odvedenou práci nemají vůbec jistou, protože kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jelikož je jejich odměna ve hvězdách, nemohou si dovolit investovat do prodeje potřebné množství času a financí. Snaží se tedy prodávajícího získat na svou stranu. Jsou totiž uprostřed konkurenčního boje a jde o to, získat provizi za prodej budky – jakýmkoliv způsobem a za jakýchkoliv podmínek!

Nejde o budku, jde o provizi!

V lese žije i makléřka sova. Nemaří svůj drahocenný čas v konkurenčním souboji. Pracuje jen exkluzivně. To znamená, že pokud podepíše se šnekem smlouvu o zprostředkování prodeje jeho šnečí budky, tak bude jeho budku nabízet jako jediná v lese. 

Makléřka sova jedná s rozmyslem a je ochotná investovat čas a peníze. Protože když odvede práci poctivě, dostane svoji odměnu. 

Se šnekem si sova předem sjedná podmínky a strategii prodeje, ale nejdříve musí spolu vypovědět všechny neexkluzivní smlouvy, které šnek uzavřel s ježkem, žábou i medvědem. V lese bude totiž viset jen jeden inzerát na prodej šnečí budky a prodej bude řídit jen jeden makléř – sova.

Šnekovi připadala exkluzivní smlouva příliš svazující, ale to bylo před tím, než se ocitl v džungli.

Sova má plnou kontrolu nad prodejem šnečí budky. Šnek si může vydechnout. Sova šneka pravidelně informuje a ukazuje mu, na kterém schodu své předem sjednané strategie prodeje se nacházejí. Sova přichází s řešeními všech zádrhelů, které šnek, či lesní zájemci mohou mít. Sova totiž pořád něco studuje, aby mohla být oporou svým lesním klientům.

Nedělejte šnečí chyby! Sova se pak víc nadře.

Budce, kterou všichni z lesa viděli na podobných fotkách a za různou cenu, se špatně napravuje reputace. 

Vyberte si realitního makléře a zeptejte se, jak bude postupovat při prodeji vaší nemovitosti.